Тема: Контрольна
робота (Твори Ліни Костенко, В. Симоненка, М.
Павленко, Л. Пономаренко)
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою
контролю й корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати й аргументувати власні думки
Теорія
літератури: оповідання, новела
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ:
§ І. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Оголошення теми й мети уроку
1.Вступне слово вчителя.
§ ІІ. Основний зміст роботи
1.
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
§ ІІ. Основний
зміст роботи
2.
Виконання учнями контрольної роботи.
ВАРІАНТ І
І рівень
(Кожна правильно встановлена відповідність — 0,5
бала.)
1. Кого в українській літературі називають «лицарем на
білому коні»?
А Т. Шевченка; Б А.
Малишка;
В А. Дімарова; Г В.
Симоненка.
2.
Хто «відчиняв своїми крилами весну і зачиняв літо»:
А журавель; Б бузько;
В сойка;
Г чайка?
3. Які
квіти посадив Фрідріх на грядці?
А чорнобривці; Б нагідки; В ромашки;
Г волошки.
4.Основні події повісті «Русалонька із 7-В, або Прокляття
роду Кулаківських» відбуваються
А у місті Вишнопіль; Б у місті Києві; В у селі Половинчик; Г у селі Коралове
А у місті Вишнопіль; Б у місті Києві; В у селі Половинчик; Г у селі Коралове
ІІ рівень
(Кожна правильно встановлена відповідність — 1 бал.)
1.
Продовжіть речення.
Новела –
це…Наведіть приклад.
2. Установіть відповідність між автором та назвою твору.
1.
В. Симоненко
А «Дощ полив»
2.
Л. Костенко
Б «Гей, нові Колумби й Магеллани»
3.
Л. Пономаренко В «Домовичок із палітрою»
4.
М. Павленко
Г «Гер переможений»
ІІІ рівень
(Правильна відповідь — 2 бали.)
1.
Охарактеризуйте
Софійку — героїню твору «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських».
2.
Зробіть короткий ідейно-художній аналіз вірша В. Симоненка «Лебеді материнства».
ІV рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
1. Доведіть
на прикладі поеми Л. Костенко «Чайка на крижині», що духовне багатство —
найбільший скарб у житті.
2. «Чи
варто за добро відповідати жорстокістю» (за твором Л. Пономаренко «Гер
переможений»).
ВАРІАНТ ІІ
І рівень
(Кожна правильно встановлена відповідність — 0,5 бала.)
1. За
жанром «Чайка на крижині»:
А вірш; Б поема; В поезія в прозі; Г ліро-епічна
поема.
2. Хто порадив
Софійці перебиратися «потрохи вперед, від покоління до
покоління, ... коли здaтнa будеш відвернути невідворотне»?
А Гордій Кулаківський; Б Мішель Міщенко; В сліпий старець; Г Вадим
А Гордій Кулаківський; Б Мішель Міщенко; В сліпий старець; Г Вадим
3. У вірші В. Симоненка «Лебеді материнства» лебеді символізують:
А гордість, гідність; Б мрію, політ фантазії;
В вірність, любов; Г красу, недоторканість.
4.
Що Фрідріх із цегли виробляв?
А
прикраси; Б посуд; В квіти; Г
сонце.
ІІ рівень
(Кожна правильно встановлена відповідність — 1 бал.)
1.Продовжіть речення.
Поема – це…Наведіть приклад.
2. Установіть відповідність між автором та назвою твору.
1.
Л. Костенко А «Ти знаєш, що ти –
людина?»
2.
В. Симоненко Б «Миколчині історії»
3.
М. Павленко
В «Дерево облич»
4.
Л. Пономаренко Г
«Кольорові миші»
ІІІ рівень (Правильна відповідь — 2 бали.)
1.
Охарактеризуйте
Фрідріха — героя твору «Гер переможений».
2.Зробіть
короткий ідейно-художній аналіз поезії Ліни Костенко «Кольорові миші».
ІV рівень
(Правильна, змістовна, цікава відповідь — 4 бали.)
Виконайте одне із завдань.
1. «Ти знаєш, що ти – людина?» (за
творчістю В. Симоненка)
2. Написати лист одному з героїв твору М.
Павленко «Русалонька
із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»
§ ІІІ. Підсумок уроку
Інтерактивна
вправа «Мікрофон».
— Найскладнішим для мене сьогодні було…